Meist

🎶 Kuula ka podcaste, kus Reeli räägib shibarist ja selleni jõudmisest ja Marko jagab kuidas köied võivad olla eneseväljendusviisiks ning enesearenguvahendiks.

Reeli

Sattusin 2014 naiste tantra kursusele, mis kujunes elumuutvaks kogemuseks mitmel rindel.
Peagi alustasin joogakoolis käimist ning 2022 lõpetasin Isvara joogakoolis 11.taseme.
2015 läbisin tol ajal eelkõige isiklikul arengueesmärgil tantramassööri terapeudi kursuse ja olin lummatud oma maailma avardumisest.

Köitemaailma sisenesin 2016. aasta sügisel. Kui shibarit esimest korda nägin ja kogesin, läksid silmad särama ja süda täitus äratundmisrõõmuga. Olin üllatunud, et sidumiskunsti on võimalik harrastada väga erinevatel viisidel ja tasemetel ning sellel on ka kunstiline suund.

Järk-järgult köisi ja nende kaudu ennast tundma õppides avanes täiesti uus maailm, mis aina suurenevat sõltuvust tekitas ning peagi leidsin tee selliste meistrite õpitubadesse nagu Andy Buru, Saara Rei, Ceci Ferox, Tifereth, Lahtnor, Boris Mosafir, Soptik, Cyril, Gestalta ja veel mitmed teised.

Esimesed aastad olin rohkem seotava rollis ning keskendusin selle poole detailideni tundmaõppimisele. Maagiline on kogeda, milliseid emotsioone ja tundmuseid võib nahal libisev köis või selle haardest vabanemine tekitada. See on täiesti eriline viis iseendasse teraapiliselt ja sügavalt sukeldumiseks.

Tänasel päeval naudin ka domineerimist, näen, kuidas alistuja tunnetamine ja teadlik energia suunamine nööri abil võib olla nii meditatiivne, mänguline, varjupooli turvaliselt nähtavale toov kui ka sügavuti tervendav protsess.

Ent oskuslik köiekasutus pole vaid võimu ja alistumises vaheline dünaamika, vaid palju-palju enamat. Mind lummab köite mitmekülgsus ja nende mõjuulatus: nii hingelises plaanis kui kehaliste kogemuste saamiseks, oma emotsioonide ja tunnete väljendamine ning väljendusrikas kahe inimese vaheline sõnadeta suhtlus.

꧁ ꧂

Marko

Köitega puutusin esimest korda kokku 2021 kevadel ühel tantraüritusel. Avaldas muljet kui lihtsalt ja tugevalt oli võimalik nööridega puudutust võimendada. Sealt edasi külastasin kõiki kodumaiseid retriite ja workshoppe, mis köitega seotud – lemmikõpetajateks Andy Buru ja ka Reeli. Samal ajal sai aktiivselt veel iseseisvalt praktiseeritud ja teema kohta rohkem uuritud ning sealt edasi külastatud lisaks ka välismaiseid üritusi Shibaricamp ja Eurix.

Algselt, avastades nii siduja kui seotavad rolle, tundsin kui tugev vabastav ja teraapiline mõju võib köitel olla ja see on ka peamine kogemus, mida soovin ise sidudes edasi anda. Kuna toimetan ka ki-shiatsu loodusterapeudina ja olen läbinud erinevaid tantra koolitusi ja kursuseid, siis ühenduse loomine ja ruumi hoidmine on minu jaoks lihtne ja loomulik.

Sidumine on minu jaoks kui eneseväljendusviis, kuhu on põimitud emotsioonid, mäng ja esteetika. Naudin sidudes variatsioone ja vastuolusid ning pehmelt suunata vaatama ka oma varjupoolt, mis hõlmab enamasti ka teatud füüsilist või emotsionaalset väljakutset. Harvemini seotav olles on see minu jaoks täna pigem füüsiline proovile panek ja õppimine, kuidas üks või teine väljakutse keha ja meelt testivad.

Scroll to Top